Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İşleminde tercih edilen firmamız açısından müşteri memnuniyeti %100 Önemlidir. Su Kaçağı kriz durumudur ve müşterilerimizin bu durumlarda bizi aradığının ve acilen bir çözüme ihtiyaçları olduklarını bilmekteyiz. Cihazla kır

 

Eskiden adresinize gelen teknisyenlerimiz su kaçağını tespit edebilmek için yaşam alanınızı adeta inşaat alanına çevirmekteydi. Su kaçağını tecrübeleri doğrultusunda zor buluyorlardı. Ama bunlar geride kaldı.

Peki Kırmadan Su Kaçağını Bulmak Mümkün mü?

Elbette ki mümkün diye sizi rahatlayarak başlayalım cümlemize . Sahibi olduğumuz kimyasalları tesisatınıza pompalayarak onarım işlemini gerçekleştirmekteyiz. Bu kimyasal hava ile temas ettiğinde donma özelliğine sahiptir. Su Kaçağının olduğu noktada donarak borudaki çatlağı kapatacaktır. Bu sayede birçok ekstra maliyetten kurtulacağınız gibi zaman açısından da avantaj kazanmaktasınız.

Su kaçaklarının vereceği tehlikeler ciddi anlamda zararların oluşmasında etkili olduğu kadar bunlardan kaçınarak hemen çareler bulmakta son derecede önemlidir. Su kaçakları tesisat döşemelerinde yapılan yanlışlar ve buna bağlı olarak da ortaya çıkan tehlikelerle birlikte oluştuğu binalar da ciddi hasarların çıkmasına neden olan bir faktördür. Peki ama su kaçağı nasıl bulunur diye hiç düşündünüz mü? Su kaçağı oluşumlarının arkasında yatan ciddi alt yapı sorunları ve buna bağlı olarak da kaçakların boruların çatlamasından dolayı meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu şekilde oluşan kaçakların önüne geçmek için, gerçekten büyük çalışmalar yapılması gerekmektedir. Kaçaklar zamanla az az meydana gelerek, insanların fark etmeyecekleri şekilde meydana çıkmaya başlar.

Bu şekilde oluşan kaçakların önüne geçilmezse, ortaya zamanla çok büyük kaçaklar çıkar ve bu şekilde de kaçaklar büyüyerek daha çok ileri aşamalara doğru büyümeye devam eder. Kaçaklar binaların duvar kısımlarında da kendini göstererek, ileri seviyede büyüyen boşluklar oluşmasında ciddi bir sorunlar meydana getirebilir. Eğer etkisi büyüyen bu kaçakların önüne geçilmez ve zamanla da önlem alınmaz ise kaçaklar bağlı bulundukları alanlarda ileri aşamalara da meydana önüne geçilmicek şekilde tehlikeler meydana getirebilmektedir. Su kaçağı tespiti, boru hatlarının ve tesisat hatlarının zayıf olarak döşenmesinden de kaynaklı problemleri söylemek oldukça mümkündür. Kaçaklar ciddi boyutlara ulaşmadan önce binaların boru alanlarında ki kontrol yapılarak tespit edilmesi gerekmektedir. Kaçaklar binaların alt yapısında da problemlerden dolayı da oluşarak, çok daha ilerleyen aşamalara kadar ciddi sorunları da beraberinde getirecektir.